Spalvoti vaisiai ir daržovės

Vaikai dažnai nenori ragauti maisto, kuris jiems yra neįprastas, mažai žinomas. Tam ,kad praplėsti  mitybos racioną, paskatinti vaikus vartoti kuo daugiau vaisių ir daržovių, su Žirniukų grupės ugdytiniais pasirinkome žaidimų formą. Į žaidimą įtraukėme pasakų herojus: vilką, zuikį, pelėdą, lapę ir avį. Pasistengėme pamėgdžioti jų skleidžiamus garsus, paspėlioti, kokius vaisius ar daržoves jie labiausiai mėgsta. Susirinkome vaisius ir daržoves, kuriuos jau esame ragavę, labiausiai mėgstame ir norime paskanauti drauge. Apsirėdę prijuostėmis, kruopščiai plovėme obuolius, kriaušes, apelsinus, vynuoges,paprikas, pomidorus, agurkus ir morkas. Bandėme paskaičiuoti, nusakyti spalvą, dydį, liesti, uostyti ir žinoma ragauti.Vaikams buvo pasiūlyta valgyti pirštais iš bendrų lėkštelių, o tai jiems suteikė daug džiaugsmo. Mažieji Žirniukai pirmiausiai rinkosi labai ryškių spalvų vaisius ir daržoves. Kriaušių, agurkų, obuolių gabalėliai lėkštelėje užsibuvo kiek ilgiau...Atradome, kad raudona paprika saldi, o oranžinis apelsinas gali būti ir rūgštus.

Veiklai pasirinkta žaidimo  forma suteikė vaikams pasirinkimo galimybę,palengvino įvairių skonių bei kalbinių įgūdžių formavimą .

Parengė dietistė Daiva Laurinavičienė