Mano sveiko maisto piramidė

Atpažinti sveikatai palankius maisto produktus vaikai geriausiai geba patys kurdami sveikatai palankaus maisto piramidę  ir labiausiai įsimena,  kuriuos maisto produktus sveika valgyti kasdien, o kurių patartina atsisakyti. Pasinaudodami interaktyviu ekranu,  „Aitvariukų“ grupės vaikai pabandė nusipiešti „Sveiko maisto“ piramidę ir sutartiniais ženklais užrašyti sveikatai palankių maisto produktų grupių pavadinimus. Įveikę nelengvą užduotį, pirmiausiai sugrupavo visus turimus maisto produktus. Piramidės pagrinde dėliojo grūdų produktus, duonos gaminius, aukščiau – daržoves, vaisius, pieno produktus, žuvį ir mėsą. Piramidės viršuje, pačioje mažiausioje trikampio dalyje, dėliojo saldainius, ledus, cukrų, pyragaičius. Sunkiau sekėsi atpažinti nesveiko maisto produktus ir įvardinti jų žąlą organizmui. Veiklos metu buvo siekiama supažindinti vaikus su subalansuota mityba, kasdien vartojamų maisto produktų nauda ir žala augančiam organizmui, skirti sąvokas, „daugiau“ –  „mažiau“, „didesnis“ – „mažesnis“, „ naudingesnis“ – „mažiau naudingas“, tobulinti raidžių pažinimo įgūdžius.